Türkçe Dublaj belgeseller

Sanat Belgeselleri izle

MATİ DADA İLE SANAT türkçe dublaj izle
2729
İzle

MATİ DADA İLE SANAT

Bu Mati bu da Dada , bunlar yakın arkadaşlar . Sanata büyük bir ilgisi olan yedi yaşındaki küçük kız Mati Dada'nın yardımıyla ünlü sanatçıların hayatına giriyor.
7 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
DERE TEPE TÜRKİYE türkçe dublaj izle
5069
İzle

DERE TEPE TÜRKİYE

Dere Tepe Türkiye; Dönence Dünya Turu ile aynı özellikleri taşıyan, fakat Türkiye sınırları içerisinde yapılan gezilerin ve araştırmaların yer aldığı bir Türkiye Belgeseliydi... Barış Manço, program çekimlerinde gittiği her şehirde ve yörede halkın büyük sevgisiyle karşılanır, o da bu sevgiye sempatik ve espritüel yapısıyla karşılık verirdi... Dere Tepe Türkiye'nin ilk çekimleri 1988'de Artvin'de yapılmış ve Barış Manço yıllar içerisinde Türkiye'yi bir uçtan bir uca gezmiştir...
17 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
KORKUSUZ türkçe dublaj izle
2259
İzle

KORKUSUZ

Bu 6 bölümlük seride , Fearles Korkusuz Belgeseli,HD olarak boğa güreşlerini sevenler için Brezilyalardan Las Vegaslara kadar olan şampiyonların hikayelerini ve güreş videolarını bu belgeselde seyir edebilirsiniz . Birbirine sıkı sıkıya bağlı bir profesyonel boğa güreşçisi grubu neden en iyinin kendileri olduğunu kanıtlıyor.
6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
NAT GEO İLE 90 LAR türkçe dublaj izle
6541
İzle

NAT GEO İLE 90 LAR

Nat Geo ile 90’lar hem yeni dünya sistemini hem de bu sistemin bozukluğuna dokunuyor . 90’lar, teknolojinin bizi dijital geleceğimize hızla sürüklediği, TV’deki reality programlarının çok gerçekçi olduğu ve politikanın dahi eğlenceye odaklandığı yıllardı. Şüphesiz bu yılları hatırlamak için 90 ları kaçırmayın !
7 Bölüm   92 / 100 Puan   5 Puanlayan
Nat Geo ile 2000 ler türkçe dublaj izle
3778
İzle

Nat Geo ile 2000 ler

Bu 4 bölümlük belgesel dizide 2000 yılından tam 10 yıl içerisinde sosyal , etnik tüm değişiklikleri inceliyoruz.
4 Bölüm   92 / 100 Puan   5 Puanlayan
SANAT SÖZLÜĞÜ türkçe dublaj izle
6815
İzle

SANAT SÖZLÜĞÜ

Sanat terimlerini mi merak ediyorsunuz? İnsanları sanat bilginizle etkilemek mi istiyorsunuz? Sanat sözlüğünüz mü yok? Artık bunları kendinize dert etmeyin. Arkanıza yaslanın ve sanat sözlüğünü izleyin. Kelimelerin kökeni, tarihçesi ve ünlüleri, artık TRT Okul ekranında…
13 Bölüm   20 / 100 Puan   1 Puanlayan
SAYDAM DÜŞLER türkçe dublaj izle
962
İzle

SAYDAM DÜŞLER

Cam levhaların arka yüzeyine toz boya, sulu boya, guaj, cam boyası ya da akrilik boyalarla çalışılan resim tekniğidir. Görünüşte tuval üzerine yapılan resimlere benzer olsa da özelliği bunların tam tersi sırayla boyanmasıdır. 20.yy.ın sonuna kadar büyük gelişme göstermiş, Camaltı resim sanatı bugün kaybolmaya yüz tutmuştur. Bir zamanlar çok moda olan bu resimlere evlerin dışında mescit, tekke, türbe gibi dini mekanlarla kahve, kasap, berber gibi dükkanlarda da sıkça rastlanırdı
2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
LOZAN TÜRK ÖĞRENCİ DERNEĞİ türkçe dublaj izle
3374
İzle

LOZAN TÜRK ÖĞRENCİ DERNEĞİ

1912 yılında Türk öğrenciler tarafından Lozan’da kurulan Lozan Türk Öğrenci Derneği (Turquia 1912) uzun bir aradan sonra 2011 yılında yeniden faaliyete geçmiştir. Turquia 1912 Derneği, İsviçre’deki Türk öğrencileri bir araya getirerek sosyal duyarlılık içeren faaliyetler düzenlemekte ve ülkemizin İsviçre’deki görünürlüğüne katkı sağlamaktadır.
7 Bölüm   20 / 100 Puan   1 Puanlayan
TASARIM ATÖLYESİ türkçe dublaj izle
1920
İzle

TASARIM ATÖLYESİ

Hayal dünyasının kapılarını aralayan program “Tasarım Atölyesi”, sanatla teknolojinin buluştuğu noktada, günümüzün yükselen değeri, tasarım alanlarını inceliyor. “3D Animasyon & Karakter Tasarımı”, “Mobilya Tasarımı”, “Sahne ve Kostüm Tasarımı”, “Moda Tasarımı”, “Endüstriyel Tasarım” ve “Web Tasarımı” gibi konular, alanında uzman kişiler ve uygulamalar eşliğinde anlatılıyor. Tasarım alanlarının tarihçesi, dünyada ve ülkemizde nasıl uygulandıkları, yapım aşamaları, teknikleri ve çeşitleri gibi konular detaylı bir şekilde ele alınıyor.
4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
USTA ELİ türkçe dublaj izle
3995
İzle

USTA ELİ

Belgeselin 25 dakikalık her bir bölümünde, geleneksel çalgımız bağlamanın yaygınlaşmasında büyük etken olan Arif Sağ, türkülerin son 20 yıllık dönemine besteleriyle imza atan çağdaş Karacoğlan Musa Eroğlu, geleneksel müziğin çok seslendirilmesi ve çalgısal zenginlik anlamındaki katkılarıyla tanıdığımız Yavuz Top, derlemeci ve eğitici kimliğiyle İhsan Öztürk araştırmacı ve akademisyen özelliğiyle Erol Parlak, şelpe ustası Erdal Erzincan, kavalda bir dönüm noktası Sinan Çelik ve Yurttan Sesler geleneğinin “Yücel Hocası” Yücel Paşmakçı gibi ustaların sanat yaşamları konu ediliyor.
8 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
DONUK KARE türkçe dublaj izle
2546
İzle

DONUK KARE

Programda, 19. yüzyıl sonlarında icat edilen fotoğraf makinesi ile başlayan fotoğrafçılık sanatının çeşitli alanlardaki durumu geçmişten günümüze ele alınmaktadır. 6 bölümden oluşan yapım, fotoğraf sanatının gösterdiği gelişimi, değişimi ve sürekliliği çeşitli arşivlerden derlenmiş çok sayıda fotoğrafla örneklemektedir
6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
FİLM BİTTİ türkçe dublaj izle
2720
İzle

FİLM BİTTİ

Türk sinemasını genel bir bakışla anlatan 6 bölümlük belgesel. Film İftiharla Sunar, Balıkhaneden Ahmet, Sinemaya Gidiyorum Dönücem, Sevmek Ölmek Demekmiş, Bir Yıldız Yaratmak, Ve Anladım ki… bölüm başlıklarından oluşmaktadır.
6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
MOTİFLERİN DİLİ türkçe dublaj izle
731
İzle

MOTİFLERİN DİLİ

Türk kadınları geçmişte küçüklükten ölene kadar evlerini dokuma yaparak geçimlerini sürdürürlerdi. Kız çeyizini yaparak övünür , delikanlılar ise kilimlerde sevgilisinin hayallerini görürdü. Anadoluda kilim demek özlemi inancı sevgiyi ve rengi dokumaktır.. Kilim dilinden anlayanlar onu kitap gibi okur dokuyanın ne demek istediğini iyi anlardı. kilimlerdeki sombolik figürler ve desenler günümüze kadar aynen sürüp gelmiştir ama anlamları ya değişmiş yada unutulmuştur. Halı ve kilimlerin el değiştirmesine aracılık edenler yabancı motifleri anlamadıklarından sırf görünüşlerine göre aldanmıştr. Buda motiflerin sembolik anlamlarının kaybolmasına neden olmuştur.
2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
GENÇ KALEMLER türkçe dublaj izle
2999
İzle

GENÇ KALEMLER

“Genç Kalemler” adıyla ekrana gelecek olan belgesel, en az üç kitabı yayınlanmış ve ödül almış yeni nesil edebiyatçıları izleyici ile buluşturuyor. Programın konukları edebiyatımıza yeni bir soluk getiren isimlerden Tuna Kiremitçi, Sema Kaygusuz, Faruk Duman, Elif Şafak, Şebnem İşigüzel, Hakan Günday ve Başar Başarır.
5 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
TUVALDEKİ BAŞYAPIT türkçe dublaj izle
8027
İzle

TUVALDEKİ BAŞYAPIT

Bilinmiyor
7 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan
ROCK MÜZİĞİNİN 7 HALİ türkçe dublaj izle
5360
İzle

ROCK MÜZİĞİNİN 7 HALİ

Rock müziğinin küresel bir güç olarak ortaya çıkışını ve yeniden ortaya çıkmasını gösteren kesin bir dönüm noktası serisi, bu en dayanıklı türleri şekillendiren müzisyenler aracılığıyla söylendi. Rock geçmişi boyunca heyecan verici , The Damned'in parlak yeni gülüne geçti. En iyi açılış başlıkları ve program paketlemesi için Royal Television Society Ödülü sahibi. Nadir görülen görüntüler ve süper star röportajlarla dolu olan bu TV ziyafeti, pedegment portföyünün en sonuncusu ...
7 Bölüm   70 / 100 Puan   4 Puanlayan
DA VİNCİ LEARNİNG BELGESELLERİ türkçe dublaj izle
27190
İzle

DA VİNCİ LEARNİNG BELGESELLERİ

Bilinmiyor
23 Bölüm   80 / 100 Puan   3 Puanlayan
SPOR BELGESELLERİ türkçe dublaj izle
4259
İzle

SPOR BELGESELLERİ

Bilinmiyor
9 Bölüm   70 / 100 Puan   2 Puanlayan
DİĞER TEK BÖLÜMLÜK türkçe dublaj izle
14812
İzle

DİĞER TEK BÖLÜMLÜK

Diğer belgesel kanallarında yayınlanan tüm tek bölümlük türkçe dublaj belgeselleri bu sayfada yayınlayacağız. Tek bölümlük belgeselleri içeren bu seride çok sayıda belgesel bulunmaktadır.1071 Malazgirt Savaşından , Orgeneral Eşref Bitlis Paşaya kadar bir çok osmanlı , türk ve diğer belgeselleri içeren bir seridir.
18 Bölüm   70 / 100 Puan   2 Puanlayan
SEKSENLER türkçe dublaj izle
8348
İzle

SEKSENLER

80 ler yalnızca nostaljiden ibaret değil. Cazibenin, ölçüsüzlüğün, gözü kara ihtirasın ve teknolojik gelişimin birleştiği, bizi biz yapan küresel değişimlerin yaşandığı eşsiz bir dönem.
9 Bölüm   85 / 100 Puan   4 Puanlayan
Diğer sayfalara da göz atın
12İleri