Türkçe Dublaj belgeseller

Kültür Din Belgeselleri izle

HZ. MERYEM türkçe dublaj izle
2236
İzle

HZ. MERYEM

11 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Yeni Ahit Meryem'in ailesi ve erken dönem hayatı için çok az şey söyler. 2. yy İncil yazarı Protoevangel James onun anne-babasını Joachim ve Anne olarak tanımlar. Meryem annesi tarafından daha doğmadan erkek olacağı varsayımı ile Süleyman Mabedi'ne adanmıştı. Meryem'in bugünkü İsrail topraklarında yaşadığı, Beytüllahim'de babasız olarak İsa'yı dünyaya getirdiğine inanılır. Bazı Hrıstiyanlara inanışlara göre Meryem'in son yıllarını geçirdiği yerlerden olan Efes ve Meryem Ana Evi günümüzde Selçuk ilçesi sınırları içerisindedir
VAHYİN İZİNDE türkçe dublaj izle
1765
İzle

VAHYİN İZİNDE

8 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
İslam Peygamberi, Hz. Muhammed’in (sav) ve sahabelerinin hayatını ve yaşadığı dönemi ‘ayetlerin izinde’ anlatan, İslam tarihinin başlangıcına ışık tutan, İslamiyet’in doğuşunda yaşananları, dinin yayılması için ne gibi mücadelelerin verildiğini anlatan epik bir drama belgesel. Vahyin İzinde ‘Asr-ı Saadet’ ile dünyada ve Türkiye’de ilk kez, son peygamber Hz. Muhammed’in (sav) hayatı bu denli geniş bir şekilde ve ‘drama-belgesel’ olarak ekranlara getiriliyor.
X JENERASYONU türkçe dublaj izle
1536
İzle

X JENERASYONU

4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
"Generation X", 1961-1981 yılları arasında doğan kuşağı şekillendiren güçlere bakan altı parçalık bir seridir. Her saat tematik bir yaklaşım sergilemekte ve önemli bir Gen X başarısı ile başlamıştır. Tarihin her durağında şunu soracağız: Bu olay, tanık oldukları kuşağı nasıl etkiledi? Bu başarılar gerçekleşmeden önce ne olmalıydı? Önce hangi tarihsel, sosyal ve siyasi olaylar gerçekleşti? Bu odaklı yolculuk, Gen X'ın gelişimini ve çocukluk deneyimlerinden dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük anları ve hareketleri keşfetme becerilerini daha iyi anlayacak.
DOĞA ÜSTÜ OLAYLAR türkçe dublaj izle
3418
İzle

DOĞA ÜSTÜ OLAYLAR

5 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan
İnsanlar tüm dünyada sıra dışı olaylara tanık oluyor. Tarih boyunca inanılması güç olaylar rapor edilmiştir. Ruhlarla, canavarlarla ya da diğer dünyadan varlıklarla karşılaşmalar insanoğlunu büyülemeye devam ediyor. Ancak son dönemde yaşanan bilimsel gelişmeler bu gizemlerin büyük çoğunu aydınlatmış ve ardında yatan gerçek nedenleri ortaya çıkarmış olmasına rağmen bazı sorular hala cevaplanmayı bekliyor. Belgesel dizi, doğaüstü olduğu düşünülen esrarengiz olayların perde arkasını araştırıyor.
YEDİ ÖLÜMCÜL GÜNAH türkçe dublaj izle
1851
İzle

YEDİ ÖLÜMCÜL GÜNAH

5 Bölüm   90 / 100 Puan   2 Puanlayan
Hıristiyanlık inancına göre Yedi Büyük Günah ya da Kardinal Günahlar , Katolik Kilisesi nin görüşüne göre Papa I. Gregorius tarafından düzenlenmiş , insanın hayatı boyunca sakınması gereken yedi günahtır. Bunlar Tembellik , öfke , oburluk, kıskançlık , kibir , açgözlülük ve şehvettir.
12 İMAM BELGESELİ türkçe dublaj izle
2790
İzle

12 İMAM BELGESELİ

12 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Onlar yeryüzünün en mukaddes nesli, onlar Zülfikar, onlar Haydar-ı Kerrar, onlar Kerbela toprağından doğan güller, onlar ehl-i beyt , 12 nur, 12 kaynak, 12 İmam… 12 İmam ın hayatından kesitler sizlerle. Belgeselin doğurabileceği mantık hatalarından bizi sorumlu tutmayınız.
MORGAN F. İLE İNANCIN HİKAYESİ türkçe dublaj izle
7614
İzle

MORGAN F. İLE İNANCIN HİKAYESİ

5 Bölüm   96 / 100 Puan   11 Puanlayan
Morgan Freeman ile İnancın Hikayesi ekranlarınızda. Ona göre tanrı nedir , yaratılış nedir , tanrının mucizeleri nelerdir , kötü insanlar neden vardır , Suç neden işlenir , Gerçekten de kıyamet var mı , Din nedir , gibi sorulara cevap arayacak.
POP OTURUP POP KALKTIK türkçe dublaj izle
2057
İzle

POP OTURUP POP KALKTIK

5 Bölüm   20 / 100 Puan   1 Puanlayan
Bilinmiyor
TUTKUNUN ADI TAKI türkçe dublaj izle
1076
İzle

TUTKUNUN ADI TAKI

3 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Üç bölümden oluşan belgeselin “İzler varlığını doğrular” adlı ilk bölümünde, takılarda kullanılan süs taşları konu ediliyor. İnsanla aynı elementten oluşan elmasın özellikleri, taşların takıda en etkileyici görüntüyü sağlamak üzere nasıl kesilip biçimlendiği, gerçek, suni ya da taklit taşlar arasındaki farklar ve bunların nasıl anlaşılabileceği, taşın uluslar arası ticaretini yapan insanların öyküleri, gemolojiye olan ilgi, taşların gündelik hayat ve kültür içindeki anlamlarıyla birlikte değerlendiriliyor.
YUNUS EMRE türkçe dublaj izle
767
İzle

YUNUS EMRE

2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Yunus’un dergâhtan gönderilmesinin üzerinden aylar geçmiştir. O günden beridir ne bir gören olmuştur ne de bir halini işiten… Yunus’un yolculuğunun en ateşli dönemlerini anlattığımız deminde, seyri suluk unu izlerken, nefsin her merhalesinde o safhanın getirisi olan ruh halini giyinecektir Yunus. mülhime de yumuşak huylu ve halim selim iken , mutmaine’de öfkeli ve gazaplı olacaktır. Aynı zamanlarda dergahta ise Tapduk Emre’nin yaşlılığından dolayı Molla Kasım her manada işleri devralmıştır. Sohbetleri bile bazen o yapmaktadır. Dergahın ve vakfiyelerin işleri, ürünün satılıp paraların tahsil edilmesi gibi işler bütün vaktini almaktadır mollanın
EVVEL ZAMAN YOLCULARI türkçe dublaj izle
1831
İzle

EVVEL ZAMAN YOLCULARI

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Altı bölümden oluşan belgesel; Türk erkeğinin Cumhuriyetin ilanından günümüze uzanan modernleşme süreci içinde geçirmiş olduğu dönemleri ele almaktadır. Erkeklerin yaşadığı modalarla, akımlarla bedenlerine ve ruh dünyalarına getirdikleri çeşitliliği ekrana getirmektedir. Erkek kültürünün tezahürleri ve sosyolojik açıdan erkek olma aşamalarının (sünnet, askerlik, evlilik) anlatıldığı belgesel, Türk erkeğinin sadece giyim ve kuşamıyla değil, kullandıkları aksesuarları ve kendilerine gösterdikleri bakımlarıyla hangi noktada olduklarını modacılar, sosyologlar ve akademisyenler gözüyle incelemektedir.
BOĞAZİÇİNDE ZAMAN türkçe dublaj izle
953
İzle

BOĞAZİÇİNDE ZAMAN

3 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
BEŞİK ve NİNNİ türkçe dublaj izle
4002
İzle

BEŞİK ve NİNNİ

13 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
ÇAMURDAN BEBEK türkçe dublaj izle
2098
İzle

ÇAMURDAN BEBEK

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Şehrin dışında yaşayan çocukların belki oyuncakları yok ama onlar çocuk gibi davranabilecekleri kocaman alanlara, hatta zamanı istedikleri gibi kullanma özgürlüğüne sahipler. Günümüz kentlerinde çocuk “aşırı korunmuş çocuk” ile “yetişkinleştirilmiş çocukluk” arasında gidip geliyor. Oyun ve oyuncaklar, teknoloji ağının tüm nimetleri üzerine kurulu ve odalara hapsedilmiş. “Çamurdan Bebek” adlı belgesel program, oyun alanları dağ, tepe, deniz, ova olan çocukların dünyasını geziyor. Oyuncağı yoksa hayallerini oyunlarına katık yapan çocukları ekrana getiriyor. Böylece onlar kendilerince oyunlarını, oyuncaklarını, hayallerini dillendiriyorlar. Belgeselin yapımcısı, yönetmeni ve aynı zamanda senaryo yazarı Füsun Çakaloz Karakaş oyun ve oyuncağın dünyasına, farklı çocukluk öyküleriyle renk kattıklarını söylüyor. Binlerce yıllık bir öyküyü “zaman-mekan-çocuk” üçgeninde oyunun ve oyuncağın hatta oyuncaksız bir dünyanın izdüşümünü bu yapımda bulacaksınız.
EFELER ve ZEYBEKLER türkçe dublaj izle
710
İzle

EFELER ve ZEYBEKLER

2 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Kurtuluş Savaşı’nın ilk başarılı mücadelesi efeler komutasında Aydın’da yapılmıştır. Milli Mücadelemizin ilk topu, yine efeler komutasında Aydın’da patlatılmıştır. Yörük Ali Efe’nin komutasında kurulan Milli Aydın Alayı, halen ordumuzda mevcudiyetini korumaktadır. Burada Kurtuluş Savaşı’nda efelerin neler yaptığını uzun uzun anlatmayacağız. Bu husus, tarih kitaplarında bol bol incelenmiştir.
GÜRCÜLER türkçe dublaj izle
1205
İzle

GÜRCÜLER

3 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan
Bilinmiyor
HİNDİSTANIN YERLİ TÜRKLERİ türkçe dublaj izle
1674
İzle

HİNDİSTANIN YERLİ TÜRKLERİ

4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
İÇİMİZDEN BİRİ türkçe dublaj izle
5512
İzle

İÇİMİZDEN BİRİ

12 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Her birey icra ettiği meslekten izler taşır. İşini severek ve hakkıyla yapan her insan da kendi mesleğinin yıldızıdır. Farklı mesleklerden renkli kişiliklerin iş yaşamlarının aileleri ve arkadaşlarıyla ilişkilerine etkileri, başarı öyküleri, başlarından geçen ilginç olaylar TRT ekranlarında sizlerle buluşuyor...
İPEK YOLUNDA BİR MOLA türkçe dublaj izle
2111
İzle

İPEK YOLUNDA BİR MOLA

6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
KAĞITTAN İNCİLER YAZMALAR türkçe dublaj izle
2597
İzle

KAĞITTAN İNCİLER YAZMALAR

7 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Namütenahi medya'nın Trt belgesel için hazırladığı el emeği göz nuru belgesel. Yönetmenliğini Ümit Akbaş yapmış, metinlerini Emrah Akbaş yazmış. müziklerinde ise tanıdık bir isim var, murat çelik. Yazmaların ve eser sahiplerinin tatlı tatlı anlatıldığı bu belgesel yazmaların muhafaza edildiği diyarlardaki kütüphaneye gitme fırsatı bulamayanlar için büyük nimet.
MİNİK ÇELEBİLER türkçe dublaj izle
5079
İzle

MİNİK ÇELEBİLER

13 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
SAKLI KENTİN SIRDAŞI türkçe dublaj izle
1513
İzle

SAKLI KENTİN SIRDAŞI

4 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Bilinmiyor
ÖMÜR DEDİĞİN türkçe dublaj izle
6162
İzle

ÖMÜR DEDİĞİN

13 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
ÖMÜR DEDİĞİN Yarım asrı geçmiş hayatların yaşamlarını konu alan Ömür Dediğin her hafta TRT Haber ekranlarında büyük bir ilgiyle izleniyor. Geçip giden yıllardan arta kalan hüzünlerini, mutluluklarını, anılarını anlatan konuklar, izleyicileri de bu zaman yolculuğunda gezintiye davet ediyor… Hep birlikte çıkılan bu yolculuklarda duygusal anlar yaşanıyor, zaman zaman gözyaşı, zaman zaman kahkahalar atılıyor ama hayatın içinden bu anlar keyifle yadediliyor
SANAYİ KÜLTÜRÜMÜZ türkçe dublaj izle
4564
İzle

SANAYİ KÜLTÜRÜMÜZ

13 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
Cumhuriyetle başlayan ekonomik bağımsızlık ve kalkınma hamlesinin anlatıldığı 13 bölümlük bir belgesel... Belgeselde, cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan Sümerbank ve onun iştirakleri olan dokuma ve kumaş fabrikalarında uygulanan “sosyal fabrika modeli”nin yarattığı enerji; demir çelik üretimimiz; 1930’larda onlarca çeşit demiryolu rayı üreten Türkiye, Nuri Demirağ ve Vecihi Hürkuş’un gayretleriyle girişilen uçak fabrikaları ve yine o yıllarda Türkiye’den Avrupa’ya uçak ihracatı gibi çarpıcı konularla ekrana geliyor. Sanayi Kültürümüz’de ayrıca, madenlerimiz, MTA ve Etibank gibi yakın tarihimizin çok önemli kuruluşları, mermer ve metalürji sektöründe yaşanan çarpıcı olaylar, Paşabahçe Cam, Şişecam, SEKA gibi kalkınma hamlelerinin kahramanlarına ait öyküler yer alıyor. Sanayi Kültürümüz, bir ülkenin nasıl kurulduğunu, nasıl kalkındığını anlatan, dönemin kahramanlarına saygı projesidir.