DA VİNCİ LEARNİNG Belgeselleri

BÜYÜK HAYALCİLER türkçe dublaj izle
1895
İzle

BÜYÜK HAYALCİLER

Dünyaya hayal kurmayı öğreten “Büyük Hayalciler” ile sıra dışı bir yolculuğa şimdiden hazırlanın… Da Vinci Learning’in yeni programı “Büyük Hayalciler” ile Leonardo Da Vinci, Jules Verne, Arşimet ve Nicolai Tesla’nın heyecan verici çalışmaları ile mayıs ayı boyunca sanatın ve bilimin kalbine gideceğiz. Nicola Tesla (Tesla'nın bedava enerjisi), Konstantin Tsiolkovsky (Tsiolkovsky'nin mucize dünyası) gibi büyük hayalciler yaşayan bireylerin hayatlarına girip onların yönlerini değiştirdiler.
5 Bölüm   93 / 100 Puan   3 Puanlayan
MATİ DADA İLE SANAT türkçe dublaj izle
2557
İzle

MATİ DADA İLE SANAT

Bu Mati bu da Dada , bunlar yakın arkadaşlar . Sanata büyük bir ilgisi olan yedi yaşındaki küçük kız Mati Dada'nın yardımıyla ünlü sanatçıların hayatına giriyor.
7 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
MATİ DADA İLE SANAT türkçe dublaj izle
2557
İzle

MATİ DADA İLE SANAT

Vincent Van Gogh kadar hayal gücü geniş ve üretken misin, ya da belki Rönesans’ı seviyorsun, sevgili Leonardo Da Vinci gibi? Arcimboldo gibi gündelik objelerde gerçeküstünü mü görüyorsun, yoksa Jackson Pollock gibi daha soyut musun? Mati ve Dada ile kişilik testimizi yap ve hangi ünlü sanatçı olduğunu öğren!
7 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
KÜÇÜK EİNSTEİN türkçe dublaj izle
1855
İzle

KÜÇÜK EİNSTEİN

Bilgisayar animasyonu karakter Einstein'ın teorilerini ve araştırmalarını basit ama net bir şekilde açıklıyor. Formülleri ve fikirleri analiz etmede, kavramları ve fizik kanunlarını eğlenceli ve anlaşılır kılmada üzerine yok.
6 Bölüm   20 / 100 Puan   1 Puanlayan
BİLİMİ GELİŞTİRMEK türkçe dublaj izle
1800
İzle

BİLİMİ GELİŞTİRMEK

Bir planörle yer çekimine karşı gelmek. Depreme dayanıklı bir kule inşa etmek. Yıldırımın gücünden faydalanmak. Bilime tamamen farklı bir yerden bakmaya hazır mısınız? gelişmiş masa testleri yapıp bilimsel bilgilerinizi gerçek dünyada ölçün.
7 Bölüm   100 / 100 Puan   1 Puanlayan
ELEMENTLERİN İZİNDE türkçe dublaj izle
2425
İzle

ELEMENTLERİN İZİNDE

PBS yapımı 3 bölümlük Madde’nin Gizemi Elementlerin İzinde programı; Bilim Tarihi’ndeki Periyodik Tablo’nun devasa etkilerini ortaya çıkarıyor. Lavosier’in Oksijeni keşfetmesinden Mendeleev’in Elementleri Sınıflandırması’ndan, Seaborg’un Platinyum’u bulmasına kadar bu Periyodik Tablo’nun hayata geçmesinin gerçek hikayesidir…
3 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
BEYİN ÇALIŞMALARI türkçe dublaj izle
4065
İzle

BEYİN ÇALIŞMALARI

Algılarımızın beynimize oyunlar oynarak nasıl çalıştığını anlamak. Her bölümde görsel ve işitsel yanılsamaları zihin oyunları, bunları neden şaşırtıcı bulduğumuz sanat, bilim,doğa ve psikoloji vasıtasıyla açıklanmaktadır.
8 Bölüm   90 / 100 Puan   2 Puanlayan
KESİNLİK türkçe dublaj izle
3768
İzle

KESİNLİK

Modern ve eski deneylerle, bugün kullanılan yedi uluslararası ölçü biriminin gelişimini gözler önüne seriliyor: zaman, uzunluk, kütle, ışık şiddeti, elektrik akımı, sıcaklık ve madde miktarı. Bu ölçü birimleri tarihi, bilimi ve medeniyetleri nasıl şekillendirdiler ?
3 Bölüm   70 / 100 Puan   2 Puanlayan
MATEMATİĞİN ÖYKÜSÜ türkçe dublaj izle
3593
İzle

MATEMATİĞİN ÖYKÜSÜ

Tarih boyunca insanoğlu dünyanın temel işleyişini anlamaya uğraştı. Çevremizdeki nesnelerin özelliklerini belirleyen kuralları ve modelleri bizimle ve birbirleriyle olan ilişkilerini keşfetmek zorundayız. Binlerce yıl boyunca, dünya üzerindeki tüm uygarlıklar dünyamızın bilinmeyen gerçekleri hakkında bize kesin bilgiler veren kapsamlı bir düzen buldular.Bu düzen matematikti.
4 Bölüm   93 / 100 Puan   3 Puanlayan
NASIL ve NEDEN türkçe dublaj izle
2770
İzle

NASIL ve NEDEN

Çocuklara yönelik bir eğitim serisi olan bu belgeselde animasyon sunucular Tess, Theo ve Quentinin gözetiminde, gençler ve yetişkinler, doğa harikalarından keşiflere, uzaydan insan anatomisine kadar inanılmaz gerçekleri öğreniyor
6 Bölüm   90 / 100 Puan   2 Puanlayan
OYUNCAK HİKAYELERİ türkçe dublaj izle
1905
İzle

OYUNCAK HİKAYELERİ

Çocuklara yönelik olan bu seride günlük hayatta oynadığımız oyuncaklar,araç ve gereçler hakkında bilgi edinelim !
6 Bölüm   0 / 100 Puan   0 Puanlayan
SANAYİ DEVRİMİ NE İŞE YARADI türkçe dublaj izle
3871
İzle

SANAYİ DEVRİMİ NE İŞE YARADI

Bu program Britanya ve diğer ülkelerde yaşanan sanayileşmenin dünyayı nasıl etkilediğini farklı tarihsel açılardan araştırıyor.
6 Bölüm   100 / 100 Puan   1 Puanlayan
ELEKTRİĞİN HİKAYESİ türkçe dublaj izle
2868
İzle

ELEKTRİĞİN HİKAYESİ

Bilinmiyor
3 Bölüm   80 / 100 Puan   2 Puanlayan
HUBBLE IN TUVALi türkçe dublaj izle
4739
İzle

HUBBLE IN TUVALi

İnsanlığın tarihi en büyük başarılarından biri olan Hubble Uzay Teleskopu’nun bize sunduğu muhteşem gösteriyi siz de izleyin.
6 Bölüm   93 / 100 Puan   6 Puanlayan
AKILLARA D. VEREN ICATLAR türkçe dublaj izle
5311
İzle

AKILLARA D. VEREN ICATLAR

Baron Munchhausen ile beraber ünlü bilim adamlarını ve mucitleri tanıyalım
7 Bölüm   87 / 100 Puan   3 Puanlayan
DA VİNCİ LEARNİNG BELGESELLERİ türkçe dublaj izle
26981
İzle

DA VİNCİ LEARNİNG BELGESELLERİ

Bilinmiyor
23 Bölüm   80 / 100 Puan   3 Puanlayan